Wędrowniczek Junior

Wakacje 2020 - wytyczne ministerstwa

Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało wytyczne dla organizatorów wypoczynku dla dzieci i młodzieży

Drodzy rodzice,

jako organizator kolonii/obozów, chcąc zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom naszych wyjazdów, na bieżąco monitorujemy styuację. 29 maja Ministerstwo Edukacji Narodowej we współpracy z Głównym Inspektorem Sanitarnym i Ministerstwem Zdrowia opublikowało dokumentację zawierającą komplet wytycznych dotyczących organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży na koloniach i obozach.

Szczegółowe informacje o wytycznych ministerstwa na stronie gov.pl

Aktualnie analizujemy tą listę punkt po punkcie, aby upewnić się, że warunki postawione przez Ministerstwo są realne do spełnienia i że będziemy w stanie zapewnić bezpieczny wypoczynek. Grupy będą z pewnością zdecydowanie mniejsze, zajęcia tylko stacjonarne, mniej osób w pokojach, inna organizacja wydawania posiłków. Sprawdzamy warunki przewozu uczestników, możliwości prowadzenia zajęć w grupach, możliwość dostosowania pomieszczeń, generalnie zbieramy informacje. Za kilka dni poinformujemy co udało nam się ustalić.

Dołożymy wszelkich starań, żeby wszystko się udało i żebyśmy mogli wyjechać. Jednak nie za wszelką cenę. Jeśli okazałoby się, że wyjazd w jakikolwiek sposób naraża Państwa dzieci, zrezygnujemy z organizacji tegorocznych imprez. Jesteśmy jednak dobrej myśli :)

Marta Kondracka
właściciel biura