Wszystko zaczęło się w 1993 roku na warszawskim Żoliborzu. Pani Stasia Kornalewska, założycielka i pomysłodawczyni chciała zaszczepić w młodych ludziach chęć poznawania piękna naszego kraju. Pierwsza kolonia miała miejsce latem 1993 roku... Od tego czasu rozwijamy się i zmieniamy dla naszych podopiecznych.

Zdobyte przez ponad 25 lat doświadczenie pozwoliło na dobre zadomowić się nam na rynku turystyki dziecięcej i młodzieżowej. Idąc z duchem czasu i oczekiwaniami klientów od kilku lat rozpoczęliśmy organizowanie imprez w formie aktywnego wypoczynku. Oferta nasza wzbogaciła się o takie dyscypliny, które do niedawna uważane były za niebezpieczne np: jazda konna, wspinaczka, żeglarstwo. Aktualnie w naszej ofercie na lato możecie znaleźć Państwo 10 różnych imprez tematycznych, których jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami. Nie korzystamy z usług agentów turystyki, ponieważ rodzice przekazują sobie informacje o nas i poziomie świadczonych przez nas usług "pocztą pantoflową". To najlepsza rekomendacja. Jeśli mamy kłopot - to z zabraniem wszystkich chętnych, a nie ich brakiem.

Od kilku lat rekordy popularności biją takie oferty jak: obóz wspinaczkowo-pływacki, obóz jeździecki, żeglarski, plener malarski, a zimą szkółka narciarsko-snowboardowa. Zeszłoroczną nowością i strzałem w dziesiątkę okazała się być "Akademia Kulinarna". Staramy się, aby nasze propozycje były zróżnicowane nie tylko programowo, ale umiejętnościowo i wiekowo. Mamy nadzieję, że każdy rodzic znajdzie u nas coś dla swojej pociechy. Ponieważ zawsze dbamy o bezpieczeństwo, wszyscy uczestnicy wszystkich wyjazdów objęci są grupowym ubezpieczeniem NNW.

Od 2004 roku, Biuro Turystyki Dziecięcej i Młodzieżowej "Wędrowniczek", prowadzone jest przeze mnie, córkę założycielki - Martę Kondracką, pod nową nazwą Wędrowniczek Junior. Wpis do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 14855, wpis do Rejestru organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych woj. Mazowieckiego nr 703.

Wędrowniczek działa na rynku ponad 25 lat!

Marta, prywatnie żona Łukasza, mama dorosłej Marii i 9-letniej Basi. Jest osobą "od wszystkiego". Zajmuje się zarządzaniem i organizacją biura. Zawsze jest obecna na wyjazdach doglądając czujnym okiem swoich podopiecznych. Posiada uprawnienia do pilotowania wycieczek oraz ma ukończone kursy na kierownika placówek wypoczynku i opiekuna grup. Od sezonu zimowego 2012 jest także zawodowym instruktorem narciarstwa zjazdowego. Ukończyła kurs pierwszej pomocy medycznej.

Zapraszam serdecznie,
Marta Kondracka, właściciel biura

Kadra, kontrahenci, współpraca

Organizując każdą imprezę zatrudniamy instruktorów i osoby posiadające kwalifikacje potwierdzone egzaminami pañstwowymi. Zatrudniamy odpowiedzialnych, młodych, a przede wszystkim lubiących dzieci ludzi. Imprezy nasze odbywają się w obiektach spełniających wszystkie wymogi pod względem bezpieczeñstwa. Kadra nasza to często czynni zawodowo nauczyciele, psycholożki osoby kompetentne i z doświadczeniem. W ostatnim czasie wyspecjalizowaliśmy się w ofertach programowych dla szkół.

Współpracując z wieloma szkołami i nauczycielami opracowujemy ofertę w oparciu o program edukacyjny. Nauka w plenerze, nic nie daje lepszych efektów, wiemy już coś o tym. Od dwóch lat współpracujemy z Fundacją Radia Zet, podopieczni fundacji spędzają na naszych imprezach miłe chwile zarówno zimą jak i latem.

Co nas wyróżnia?

  • Lubimy dzieci i pracę z nimi
  • Potrafimy stworzyć podczas wyjazdów przyjazną atmosferę
  • Nasze wyjazdy to maksimum 50 uczestników, a wiec każde z dzieci to konkretny Jaś, Staś czy Zosia
  • Jesteśmy biurem z tradycjami rodzinnymi, Pani Stasia (założycielka Wędrowniczka) dba o komfort wypoczynku naszych gości prowadząc w górach pensjonat
  • Cały czas się rozwijamy, a każdego roku powiększa się grono zadowolonych małych i trochę większych "Wędrowniczków"