EKO Akademia przygody01.07-11.07.2020

1700 pln

Zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 8-15 lat na na wspaniałą wakacyjną Eko przygodę.

Oferta powstała z myślą o wszystkich tych, którzy nie są zdecydowani na konkretną akademie tematyczną. Przewidziany blok zajęć tematycznych basen i tenis to propozycja zajęć przedpołudniowych. Modyfikujemy dotychczasowy program wprowadając codzienne popołudniowe Eko zajęcia z Panem Robertem, miłośnikiem przyrody i pracy w drewnie. Program zakłada powstanie wielu prac indywidualnych, które dzieci zabiorą z sobą do domu. Program zakłada powstanie eko-zegara, medalionów, łodki z żaglem, eko świecznika, lasu w słoiku i wielu innych. Pracą wienćzącą zajęcia jest powstanie pracy zbiorowej- fortecy, która zostanie w pensjonacie jako inspiracja dla innych grup.
Każdy uczestnik wyposażony zostanie w materiały i narzędza do pracy.

Prowadzący zajęcia: Pan Robert Romanowski z wykształcenia jest nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Swoją pasje do majsterkowania rozwija od najmłodszych lat, czego owocem jest praca we własnej firmie " ROB BUDOWNICZY" .
Pan Robert swoją pasją zaraża dzieci i młodzież prowadząc warsztaty w warszawskich szkołach i domach kultury. Głównym materiałem na którym pracuje jest drewno, z racji poddawania się łatwej obróbce.

Program imprezy:

 • 2 wejścia na basen MOSiR Nowy Sącz
 • 2 wejścia na korty tenisowe
 • realizacja eko-programu pod okiem prowadzącego
 • materiały do pracy ( deski, krążki drewna, listewki, gips, kleje)
 • narzędzia do pracy ( wycinarki, piły, młotki, dłuta, wypalarki, pistolety do kleju, gwoździe, rzemienie, wkrętarki, kamienie, śrubokręty, papier ścierny.)
wędrowniczek

Nasza baza wypadowa to Dom Wczasów Dziecięcych FILIP w Kamiannej. To mała, urokliwa wioska pięknie położona w dolinie, przez którą przepływa szemrzący górski potok. Nad potokiem, tuż obok pasieki, stoi mały, zabytkowy kościółek. Na jednym ze zboczy górskich znajduje się czynna zimą stacja narciarska. Kamianna leży 4km od trasy Nowy Sącz - Krynica-Zdrój.

Do dyspozycji kolonistów pozostają pokoje typu studio 3 i 4-osobowe z łazienką i garderobą. W pensjonacie działa kuchnia serwująca posiłki w stołówce. Poza tym świetlica, sala TV, stół do ping-ponga, boisko do siatkówki.

wędrowniczek

Wyżywienie uczestników zapewnie kuchnia działająca na mejscu w ośrodku. Posiłki przyrządzane są przez panie kucharki ze świerzych produktów dostarczanych przez wyselekcjonowanych lokalnych producentów żywności. Menu opiera się o przepisy z kuchni polskiej, ale nie tylko, często pojawia się uwielbiane przez dzieci spaghetti lub domowa pizza. Kuchnia ma także doświadczenie w przygotowywaniu dań dietetycznych. Posiłki serwowane są w stołówce na miejscu.

Zapewniamy całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Pierwszy serwowany posiłek to obiado-kolacja w dniu przyjazdu, ostatni - śniadanie w dniu wyjazdu. Uczestnicy otrzymają prowiant na drogę powrotną.

wędrowniczek

CENA ZAWIERA

 • przejazd autokarem Warszawa - Kamianna - Warszawa
 • bus dowożący dzieci na zajęcia
 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • prowiant na drogę powrotną do Warszawy
 • realizację programu bloków tematycznych
 • realizacja programu Eko, materiały, narzędzia
 • wycieczka- wejście szlakiem na Jaworzynę Krynicką
 • opieka medyczna - pielęgniarka 24 h
 • ubezpieczenie NW
wędrowniczek

Ważne dla rodziców

REZERWACJA, PŁATNOŚĆ

Po dokonaniu rezerwacji / rezerwacji online, po 28 czerwca uiścić opłate za turnus na konto firmowe.

Po rezerwacji miejsca, każdy rodzic / opiekun obowiązkowo wypełnia kartę kwalifikacją uczestnika, a następnie odsyła jej skan na adres biuro@wedrowniczek.pl. W karcie znajdą się informacje o dziecku, przebytych chorobach oraz inne ważne dane, które pomogą nam zapewnić mu bezpieczny pobyt na kolonii / obozie. Formularz można pobrać klikając przycisk do pobrania w menu na górze strony.

Konto bankowe: Wędrowniczek Junior

PKO BP numer 98 1020 1026 0000 1202 0186 0402
w tytule - imię i nazwisko dziecka + termin turnusu + nazwa imprezy


SPRAWY ORGANIZACYJNE

 • Organizujemy wyjazdy w grupach, do 50 uczestników w turnusie
 • Codziennie publikujemy na wędrowniczkowym profilu na Facebook zdjęcia z zajęć (wymagana zgoda rodziców na publikację zdjęć dziecka - można ją wyrazić zakreślając odpowiednie pole na karcie uczestnika)
 • Zabieramy dzieci wymagające specjalnego żywienia - diety bezmleczna, bezglutenowa, inne zalecone przez lekarza. Posiłki przygotuje kucharz z wieloletnim stażem pracy w sanatoriach
 • Zabieramy dzieci wymagające regularnego podawania leków
 • Uczestnicy mają ciągły dostęp do wody pitnej i herbaty
 • Wiemy że zajęcia sportowe na świeżym powietrzu wzmagają apetyt i przyspieszają metabolizm, dlatego dokarmiamy głodomory, także w godzinach nietypowych, późno-wieczornych :)
 • Telefony komórkowe nie mają zasięgu w Kamiannej
 • W miejscu zakwaterowania obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wszelkie urządzenia są deponowane na noc. Ograniczony dostęp sprzyja lepszej integracji uczestników i gwarantuje niezakłócony nocny wypoczynek. Telefony są zwracane na czas zajęć popołudniowych, kiedy grupa przebywa w zasięgu stacji komórkowych

Dodatkowe informacje

WYCIECZKA W CENIE

Wędrowniczek Junior

W tym roku wszystkie turnusy odbywające się w Kamiannej będą miały w smoim programie wejście szlakiem z przewodnikiem PTTK na Najwyższy Szczyt Beskidu Sądeckiego - Jaworzynę Krynicką 1114 m.n.p.m