Zapraszamy dzieci w wielu 8-15 lat interesujące się fotografią do poznania technik i tajników dobrej fotografii. Zajęcia poprowadzi Pani Joanna, technik, absolwentka Liceum Fotograficznego w Nowym Sączu, kierunek Fotografia. Pani Joanna ma "bardzo dobre oko", jej zdjęcia oddają emocje, opowiadają historie, czasem wzruszają i przywołują wspomnienia.

Program zajęć wykracza nieco poza program popularnych obecnie foto-kursów skupiających się jedynie na fotografii cyfrowej. Poznamy trochę historii fotografii, zapoznamy się z zasadami działania analogowego sprzętu fotograficznego, od naświetlania klisz, pracę w ciemni fotograficznej, wywoływanie filmów i tworzenie reprodukcji, przegląd papierów. Oczywiście nie zabraknie zajęć mówiących o kompozycji, używaniu manualnych nastawów w różnych warunkach oświetlenia czy warstatów w plenerze. Będzie ciekawie!

Program imprezy

Codzienne 3 -4 godzinne zajęcia z fotografem.Mini wykłady o historii i rozwoju fotografii, kierunkach artystycznych, rodzajach i stylach.

Omówione zostaną zagadnienia techniczne - budowa aparatu, zasada działania przysłony, migawki, naświetlanie, głębia ostrości, priorytet przysłony i czasu - niezbędne do zrozumienia w jaki sposób powstaje obraz w aparacie i jak jest zapisywany. Uczestnicy w praktyce poznają zasady i dobre zwyczaje przy różnych rodzajach fotografii - portrecie, pejzażu, reportarzu, wykorzystywanie światła, kompozycja obrazu, kadrowanie, mocne punkty zdjęcia.

zobacz szczegółowy program szkółki fotograficznej

Zakwaterowanie

Bazą noclegową będzie pensjonat Filip w Kamiannej.Pokoje typu studio 3+ 4 osobowe z łazienką i garderobą. Świetlica, sala TV i stół do ping-ponga.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie (3 posiłki dziennie) Stołówka na miejscu, kuchnia domowa.

Pierwszy posiłek obiado-kolacja w dniu przyjazdu, ostatni śniadanie w dniu wyjazdu. Uczestnicy otrzymają prowiant na drogę powrotną.


Cena zawiera

CENA ZAWIERA

 • transport autokarem Warszawa-Kamianna-Kamianna-Warszawa
 • bus dowożący dzieci na zajęcia (np: na kort tenisowy - zdjecia w ruchu, do stadniny koni - zdjęcia plener- tematyka związana z realizowanym programem)
 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • prowiant na drogę powrotną
 • realizacja programu szkółki fotograficznej
 • materiały do zajęć
 • wycieczka szlakiem na Halę Łabowską ( fotografia natura, zdjęcia macro)
 • Wycieczka do Zamku Stara Baśń w Grybowie
 • zajęcia z fotografem
 • budowanie ciemni- luksografia, wywoływanie, utrwalanie, naświetlanie papieru.
 • opieka medyczna - pielęgniarka 24 h
 • ubezpieczenie

Dodatkowe informacje

WYCIECZKA W CENIE

Wędrowniczek Junior

W każdym turnusie zabieramy uczestników na ciekawą wycieczkę, tym razem będzie to zamek Stara Baśń w Grybowie.

Jaki aparat?

Każdy uczestnik szkółki fotograficznej powinien mieć swój aparat. Aby w pełni skorzystać z wiedzy jaka będzie przekazywana w trakcie obozu potrzebny będzie aparat pozwalający na manualne usyawienia czasu naświetlania i przysłony. Najlepszym rozwiązaniem byłaby jednoobiektywowa lustrzanka cyfrowa, ale aparat kompaktowy (zoom) z możlwością manualnych nastaw też będzie ok. Akcesoria w postaci lampy błyskowej czy dodatkowych obiektywów nie są konieczne. Nasza szkółka dedykowana jest początkującym fotografom.

PRZECHOWYWANIE APARATÓW PO ZAJĘCIACH

Po zakończeniu zajęć, cały sprzęt należący do uczestników, będzie przechowywany razem w bezpiecznym miejscu. Zdajemy sobie sprawę że sprzęt fotograficzny nie jest tani, dlatego chcemy zminimalizować prawdopodobieństwo jego przypadkowego uszkodzenia.

Dobry sprzęt oznacza większe możliwości, lepsze efekty nauki i wiekszy komfort pracy, możecie więc Państwo wyposażyć swoje pociechy w dobry aparat, a my zadbamy o to żeby był użytkowany i traktowany w bezpieczny sposób.

Ważne dla rodziców

Konieczne jest wypełnienie karty uczestnika. Formularz można pobrać w dziale pliki do pobrania na naszej stronie internetowej.

Uwaga : Decyduje kolejność zgłoszeń. Liczba miejsc ograniczona.

WPŁATY, RATY
Zaliczka w wysokości 550 zł do końca kwietnia, 1000 zł do końca maja i 400 zł do 15 czerwca.
Bardzo prosze o terminowe wpłaty.
Brak wpłaty zaliczki do 3 dni po dokonaniu rezerwacji za pośrednictwem formularza na stronie internetowej powoduje jej anulowanie.

Konto firmowe Wędrowniczek Junior
98 1020 1026 0000 1202 0186 0402 w tytule Imię i nazwisko dziecka+ termin turnusu + nazwa imprezy