Akademia kulinarna - warsztaty09.07-22.07.

2600 pln

Moda na gotowanie nie mija! Wspólne gotowanie jest super zabawą i daje dużo przyjemności. Wiemy juz coś o tym, bo to nie pierwsza nasza wakacyjna przygoda kulinarna. Jak zrobić naleśniki, włoską Margaharitte, domowy makaron do spaghetti, pysznego hamburgera i przy tym nie zmarnować żadnego składnika?

Pomoże nam w tym idea ZERO WASTE, zgłebimy jej tajniki i wdrożymy zasady. Jeśli masz ochotę na kulinarną podróż po kuchniach świata to ta oferta jest dla Ciebie! Zapraszamy, ilośc miejsc, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, jest ograniczona.

Zapraszamy nie tylko miłosników gotowania mile widziane bedą wszystkie dzieci w wieku 8-15 lat, które chcą razem z Nami odbyć kulinarną podróż. Nasza Chefowa pani Ania będzie prowadziła tegoroczne warsztaty.
Jest młodą energiczną i bardzo kontaktową osobą. Dzieci na pewno bedą zachwycone:). Podczas warsztatów nauczymy się wielu bardzo przydatnych rzeczy począwszy od tego jak zorganizować swoje stanowisko pracy, jak bezpiecznie obchodzic się z akcesoriami kuchennymi, skończywszy jak nakryć stół i serwować dania. Nie zabraknie równiez teroii na temat zasad zdrowego żywienia i idei Zero Waste.

Podczas turnusu oprócz wiadomości teoretycznych, zgłębimy wiedzę praktyczną i będziemy dużo gotować! Pani Ania w sposób łatwy i przystępny przestawi nam tajniki kuchni świata. Naszą podróż kulinarną rozpoczniemy od kuchni polskiej przygotujemy według babcinego przepisu naleśniki, zrobimy domowe konfitury i pyszne ogórki. We Włoszech zatrzymamy się na pyszne spaghetti bolonese i pizze Margherite. Za oceanem w Ameryce będziemy testować przepis na hamburgera z wołowiny. Uwieńczeniem warsztatów, będzie kolacja grillowa podczas której serwowane bedą burgery przygotowane przez uczestników warsztatów..

 • codzienne przedpołudniowe zajęcia z kucharzem - 8 spotkań - reliazacja programu kulinarnego
 • produkty spożywcze do realizowanych przepisów
 • sprzęt kuchenny i AGD (deski, noże, miski, talerze, blendery, miksery, opiekacze,garnki łyżki, chochle, obieraczki do warzyw, fartuszki i czapki kucharskie)
 • wieczór amerykański z hamburgerm w roli głównej, kolacja serwowana przez dzieci dla pozostałych uczestników kolonii
 • wycieczka na targ do Nowego Sacza po zakup owoców ( wybór, targowanie, zakup owoców)

Miejsce naszych zajęć to zaplecze gastronomiczne w Domu Wczasów Dziecięcych FILIP w Kamiannej. Wydzielone dla dzieci stanowiska do pracy w grupach maksymalnie 4 osobowych.

wędrowniczek

Nasza baza wypadowa to Dom Wczasów Dziecięcych FILIP w Kamiannej. To mała, urokliwa wioska pięknie położona w dolinie, przez którą przepływa szemrzący górski potok. Nad potokiem, tuż obok pasieki, stoi mały, zabytkowy kościółek. Na jednym ze zboczy górskich znajduje się czynna zimą stacja narciarska. Kamianna leży 4km od trasy Nowy Sącz - Krynica-Zdrój.

Do dyspozycji kolonistów pozostają pokoje typu studio 3 i 4-osobowe z łazienką i garderobą. W pensjonacie działa kuchnia serwująca posiłki w stołówce. Poza tym świetlica, sala TV, stół do ping-ponga, boisko do siatkówki.

wędrowniczek

Wyżywienie uczestników zapewnie kuchnia działająca na mejscu w ośrodku. Posiłki przyrządzane są przez panie kucharki ze świerzych produktów dostarczanych przez wyselekcjonowanych lokalnych producentów żywności. Menu opiera się o przepisy z kuchni polskiej, ale nie tylko, często pojawia się uwielbiane przez dzieci spaghetti lub domowa pizza. Kuchnia ma także doświadczenie w przygotowywaniu dań dietetycznych. Posiłki serwowane są w stołówce na miejscu.

Zapewniamy całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Pierwszy serwowany posiłek to obiado-kolacja w dniu przyjazdu, ostatni - śniadanie w dniu wyjazdu. Uczestnicy otrzymają prowiant na drogę powrotną.

wędrowniczek

CENA ZAWIERA

 • przejazd autokarem Warszawa - Kamianna - Warszawa
 • przejazd autokarem Polkowice-Kamianna-Polkowice
 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • prowiant na drogę powrotną do Warszawy/ Polkowic
 • realizację programu warsztatów kulinarnych
 • produkty spożywcze
 • zajęcia z kucharzem
 • przybory kuchenne do zajęć
 • wychowawca grupy
 • opieka medyczna - pielęgniarka 24h
 • ubezpieczenie NNW
wędrowniczek

Ważne dla rodziców

REZERWACJA, PŁATNOŚĆ

Po dokonaniu rezerwacji proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 1500 zł do końca kwietnia u pani Elżbiety dzieci z Polkowic
Zaliczka 1500 zł do końca kwietnia przelewem na konto firmowe dzieci z Warszawy.

1 wpłata w wysokości 700 zł płatna do końca maja
2 wpłata w wysokości 400 zł płatna do końca czerwca.

Po rezerwacji miejsca, każdy rodzic / opiekun obowiązkowo wypełnia kartę kwalifikacją uczestnika, a następnie odsyła skan dokumentu na adres biuro@wedrowniczek.pl. Oryginał karty uczestnika bedzie zbierany na zbiorce w dniu wyjazdu.W karcie znajdą się informacje o dziecku, przebytych chorobach oraz inne ważne dane, które pomogą nam zapewnić mu bezpieczny pobyt na kolonii / obozie.

Konto bankowe: Wędrowniczek Junior

PKO BP numer 98 1020 1026 0000 1202 0186 0402
w tytule - imię i nazwisko dziecka + termin turnusu + nazwa imprezy


SPRAWY ORGANIZACYJNE

 • Organizujemy wyjazdy w grupach, do 50 uczestników w turnusie
 • Codziennie publikujemy na wędrowniczkowym profilu na Facebook zdjęcia z zajęć (wymagana zgoda rodziców na publikację zdjęć dziecka - można ją wyrazić zakreślając odpowiednie pole na karcie uczestnika)
 • Zabieramy dzieci wymagające specjalnego żywienia - diety bezmleczna, bezglutenowa, inne zalecone przez lekarza. Posiłki przygotuje kucharz z wieloletnim stażem pracy w sanatoriach
 • Zabieramy dzieci wymagające regularnego podawania leków
 • Uczestnicy mają ciągły dostęp do wody pitnej i herbaty
 • Wiemy że zajęcia sportowe na świeżym powietrzu wzmagają apetyt i przyspieszają metabolizm, dlatego dokarmiamy głodomory, także w godzinach nietypowych, późno-wieczornych :)
 • Telefony komórkowe nie mają zasięgu w Kamiannej
 • W miejscu zakwaterowania obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wszelkie urządzenia są deponowane na noc. Ograniczony dostęp sprzyja lepszej integracji uczestników i gwarantuje niezakłócony nocny wypoczynek. Telefony są zwracane na czas zajęć popołudniowych, kiedy grupa przebywa w zasięgu stacji komórkowych

Dodatkowe informacje

WYCIECZKA W CENIE

Wędrowniczek Junior

W tym roku dzieci będące na drugim turnusie pojadą na wycieczkę do Muszyny na spływ pontonami rzeką Poprad.