Akademia kulinarna - Łyżką po mapie01.07-11.07.2020

1900 pln

Moda na gotowanie nie mija! Wspólne gotowanie jest super zabawą i daje dużo przyjemności. Wiemy juz coś o tym, bo to nie pierwsza nasza wakacyjna przygoda kulinarna. Jak zrobić naleśniki, włoską Margaharitte, domowy makaron do spaghetti, pysznego hamburgera i przy tym nie zmarnować żadnego składnika?

Pomoże nam w tym idea ZERO WASTE, zgłebimy jej tajniki i wdrożymy zasady. Jeśli masz ochotę na kulinarną podróż po kuchniach świata to ta oferta jest dla Ciebie! Zapraszamy, ilośc miejsc, ze względu na bezpieczeństwo uczestników, jest ograniczona.

Zapraszamy nie tylko miłosników gotowania,mile widziane bedą wszystkie dzieci w wieku 8-15 lat, które chcą razem z Nami odbyć kulinarną podróż. Nasza Chefowa pani Ania lubi gotować i eksperymentować w kuchni.Jej ulubione dania to specjały kuchni włoskiej i amerykańskiej. Podczas warsztatów nauczymy się wielu bardzo przydatnych rzeczy począwszy od tego jak zorganizować swoje stanowisko pracy, jak bezpiecznie obchodzic się z akcesoriami kuchennymi, skończywszy jak nakryć stół i serwować dania. Nie zabraknie równiez teroii na temat zasad zdrowego żywienia i modnej ostatnio idei Zero Waste.

Podczas turnusu oprócz wiadomości teoretycznych, zgłębimy wiedzę praktyczną i będziemy dużo gotować! Pani Ania w sposób łatwy i przystępny przestawi nam tajniki kuchni świata. Naszą podróż kulinarną rozpoczniemy od kuchni polskiej przygotujemy według babcinego przepisu naleśniki i racuchy, zatrzymamy się we Włoszech ma pyszne spaghetti bolonese i królową pizzy Margherite. Za oceanem w ameryce północnej będziemy testować przepis na amerykańskiego hamburgera z wołowiny w duecie z frytkami i sosem majonezowym. Ameryka Południowa rozsmakuje nas w pełnej kolorów i smaków kuchni meksykańskiej Quesadila z szarpanym kurczakiem i czarną fasolą, Buritto i dip Guacamole to nasze pozycje numer jeden w menu.

 • codzienne przedpołudniowe zajęcia z kucharzem - 8 spotkań - reliazacja programu kulinarnego
 • produkty spożywcze do realizowanych przepisów
 • sprzęt kuchenny i AGD (deski, noże, miski, talerze, blendery, miksery, opiekacze,garnki łyżki, chochle, obieraczki do warzyw, fartuszki i czapki kucharskie)
 • wieczór amerykański z hamburgerm w roli głównej, kolacja serwowana przez dzieci dla pozostałych uczestników kolonii

Miejsce naszych zajęć to zaplecze gastronomiczne w Domu Wczasów Dziecięcych FILIP w Kamiannej. Wydzielone dla dzieci stanowiska do pracy w grupach 4 osobowych.

wędrowniczek

Nasza baza wypadowa to Dom Wczasów Dziecięcych FILIP w Kamiannej. To mała, urokliwa wioska pięknie położona w dolinie, przez którą przepływa szemrzący górski potok. Nad potokiem, tuż obok pasieki, stoi mały, zabytkowy kościółek. Na jednym ze zboczy górskich znajduje się czynna zimą stacja narciarska. Kamianna leży 4km od trasy Nowy Sącz - Krynica-Zdrój.

Do dyspozycji kolonistów pozostają pokoje typu studio 3 i 4-osobowe z łazienką i garderobą. W pensjonacie działa kuchnia serwująca posiłki w stołówce. Poza tym świetlica, sala TV, stół do ping-ponga, boisko do siatkówki.

wędrowniczek

Wyżywienie uczestników zapewnie kuchnia działająca na mejscu w ośrodku. Posiłki przyrządzane są przez panie kucharki ze świerzych produktów dostarczanych przez wyselekcjonowanych lokalnych producentów żywności. Menu opiera się o przepisy z kuchni polskiej, ale nie tylko, często pojawia się uwielbiane przez dzieci spaghetti lub domowa pizza. Kuchnia ma także doświadczenie w przygotowywaniu dań dietetycznych. Posiłki serwowane są w stołówce na miejscu.

Zapewniamy całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Pierwszy serwowany posiłek to obiado-kolacja w dniu przyjazdu, ostatni - śniadanie w dniu wyjazdu. Uczestnicy otrzymają prowiant na drogę powrotną.

wędrowniczek

CENA ZAWIERA

 • przejazd autokarem Warszawa - Kamianna - Warszawa
 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • prowiant na drogę powrotną do Warszawy
 • realizację programu akademii
 • produkty spożywcze
 • zajęcia z kucharzem
 • przybory kuchenne do zajęć
 • wychowawca grupy
 • opieka medyczna - pielęgniarka 24h
 • ubezpieczenie NW
wędrowniczek

Ważne dla rodziców

REZERWACJA, PŁATNOŚĆ

Po dokonaniu rezerwacji / rezerwacji online należy, po 20 czerwca wpłacić zaliczkę 700 zł na nasze konto firmowe. Dopłata do wyjazdu na 5 dni przed rozpoczęciem turnusu.

Po rezerwacji miejsca, każdy rodzic / opiekun obowiązkowo wypełnia kartę kwalifikacją uczestnika, a następnie odsyła jej skan na adres biuro@wedrowniczek.pl. W karcie znajdą się informacje o dziecku, przebytych chorobach oraz inne ważne dane, które pomogą nam zapewnić mu bezpieczny pobyt na kolonii / obozie. Formularz można pobrać klikając przycisk do pobrania w menu na górze strony.

Konto bankowe: Wędrowniczek Junior

PKO BP numer 98 1020 1026 0000 1202 0186 0402
w tytule - imię i nazwisko dziecka + termin turnusu + nazwa imprezy


SPRAWY ORGANIZACYJNE

 • Organizujemy wyjazdy w grupach, do 50 uczestników w turnusie
 • Codziennie publikujemy na wędrowniczkowym profilu na Facebook zdjęcia z zajęć (wymagana zgoda rodziców na publikację zdjęć dziecka - można ją wyrazić zakreślając odpowiednie pole na karcie uczestnika)
 • Zabieramy dzieci wymagające specjalnego żywienia - diety bezmleczna, bezglutenowa, inne zalecone przez lekarza. Posiłki przygotuje kucharz z wieloletnim stażem pracy w sanatoriach
 • Zabieramy dzieci wymagające regularnego podawania leków
 • Uczestnicy mają ciągły dostęp do wody pitnej i herbaty
 • Wiemy że zajęcia sportowe na świeżym powietrzu wzmagają apetyt i przyspieszają metabolizm, dlatego dokarmiamy głodomory, także w godzinach nietypowych, późno-wieczornych :)
 • Telefony komórkowe nie mają zasięgu w Kamiannej
 • W miejscu zakwaterowania obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wszelkie urządzenia są deponowane na noc. Ograniczony dostęp sprzyja lepszej integracji uczestników i gwarantuje niezakłócony nocny wypoczynek. Telefony są zwracane na czas zajęć popołudniowych, kiedy grupa przebywa w zasięgu stacji komórkowych

Dodatkowe informacje

WYCIECZKA W CENIE

Wędrowniczek Junior

W tym roku wszystkie turnusy odbywające się w Kamiannej będą miały w smoim programie tą samą wycieczkę do uzdrowiska Krynica Zdrój. Poznamy historie tego wyjątkowego miasteczka, Pijalnię Wód "Zdrój Główny", wstąpimy po góralskie pamiątki i zwiedzimy Muzeum Zabawek.