Kreatywne warsztaty plastyczne - Wysokie loty10.07 - 23.07

2300 pln

Program pleneru malarskiego "Wysokie Loty" to pomysł malarki pani Wiesławy Dittwald prowadzącej nasze wakacyjne warsztaty. Co to są wysokie loty? czego dotyczą? Latania jak ptak? Latania samolotem, a może latania w wyobraźni? Wstępem do pleneru będzie projekcja zdjęć z wystawy o geniuszu Leonadra da Vinci o jego zinteresowaniach, odkryciach, pasjach i projektach.

Wybierając tę ofertę nie tylko odkryjemy co nam w duszy gra, ale wrócimy z pięknymi pracami od rzeźby na płótnie skończywszy. Powtórzymy cieszące się ogromnym powodzeniem zajęcia z farbowania koszulek. Jak zawsze uwieńczeniem turnusu będzie praca zbiorowa, tym razem związana z tematem przewodnim turnusu dlatego powstanie " Pegaz". Praca zostanie w pensjonacie jako dzieło sztuki i inspracja dla następnych turnusów.

Oferta powstała z myślą o wszystkich dzieciach, które lubią zajęcia plastyczne w szerokim tego słowa znaczeniu. Współpracę z panią Wiesiławą z przyjemnością kontynuujemy, po zeszłorocznym turnusie wiemy, że był to dla dzieci czas pełen wyzwań i aktywności.
Tegoroczny program jest równie atrakcyjny zupełnie inny, ponieważ jak to na naszych wyjazdach bywa dość często uczestnicy się powtarzają:)
Ci którzy byli wiedzą " co ich czeka" a nowi uczestnicy na pewno skorzystają bedąc pod fachową opieką i mając indywidualne podejście oraz możliwośc nauki nowych technik zarówno plastycznych jak i manualnych.
Wsparciem dla pani Wiesi będzie drugi wychowawca pani Ania, która na co dzień prowadzi zajęcia plastyczne i ceramiczne w jednej z polkowickich szkół.

Prowadząca zajęcia: Pani Wiesława jest magistrem sztuki, ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.Jest artystką malarką, instruktorką i nauczycielką. Świat kolorów jest dla niej wciaż pasjonujący i inspirujący. Prace malarskie pani Wiesi można oglądać na wielu wystawach zbiorowych i indywidulanych np: Kobiece Swiatoprzestrzenie, Materia i Znak, Razem czy Osobno, co mi w duszy gra. Obrazy zdobią międzynarodowe galerie sztuki Artmajeur i Touch of Art.
Pani Wiesława od lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w szkołach, fundacjach i ośrodkach rozwoju takich jak " Dziecko i Sztuka", fundacja " Sto pociech", czy Muzeum Sztuki Dziecka w Warszawie.

 • 10 zajęć z artystą malarką
 • realizacja programu artystycznego
 • praca zbiorowa jako uwieńczenie warsztatów
 • materiały do zajęć
 • wędrówki po okolicy
 • wycieczka do Krynicy
wędrowniczek

Nasza baza wypadowa to Dom Wczasów Dziecięcych FILIP w Kamiannej. To mała, urokliwa wioska pięknie położona w dolinie, przez którą przepływa szemrzący górski potok. Nad potokiem, tuż obok pasieki, stoi mały, zabytkowy kościółek. Na jednym ze zboczy górskich znajduje się czynna zimą stacja narciarska. Kamianna leży 4km od trasy Nowy Sącz - Krynica-Zdrój.

Do dyspozycji kolonistów pozostają pokoje typu studio 3 i 4-osobowe z łazienką i garderobą. W pensjonacie działa kuchnia serwująca posiłki w stołówce. Poza tym świetlica, sala TV, stół do ping-ponga, boisko do siatkówki.

wędrowniczek

Wyżywienie uczestników zapewnie kuchnia działająca na mejscu w ośrodku. Posiłki przyrządzane są przez panie kucharki ze świerzych produktów dostarczanych przez wyselekcjonowanych lokalnych producentów żywności. Menu opiera się o przepisy z kuchni polskiej, ale nie tylko, często pojawia się uwielbiane przez dzieci spaghetti lub domowa pizza. Kuchnia ma także doświadczenie w przygotowywaniu dań dietetycznych. Posiłki serwowane są w stołówce na miejscu.

Zapewniamy całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad podwieczorek i kolacja.

Pierwszy serwowany posiłek to obiado-kolacja w dniu przyjazdu, ostatni - śniadanie w dniu wyjazdu. Uczestnicy otrzymają prowiant na drogę powrotną.

wędrowniczek
 • przejazd busem Warszawa-Kamianna-Warszawa
 • przejazd busem Polkowice-Kamianna-Polkowice
 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • prowiant na drogę powrotną
 • realizacja programu artystycznego
 • materiały do zajęć
 • wycieczka do Krynicy, zjazdy na Rajskich Ślizgawkach
 • bilety wstepu
 • opieka medyczna - pielęgniarka 24 h
 • ubezpieczenie NNW
wędrowniczek

Ważne dla rodziców

REZERWACJA, PŁATNOŚĆ

Po dokonaniu rezerwacji za pośrednictewm formularza pod ofertą, smsem, mailem proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 1000 zł u pani Eli Jerszyńskiej dzieci z Polkowic.
Dopłata do wyjazdu gotówką lub na konto firmowe wg harmonogramu spłat:

Zaliczka gotówką do 15 kwietnia 1000 zł dzieci ze Śląska, a na konto frimowe dzieci z Warszawy.
1 rata do końca maja 1000 zł
2 rata do końca czerwca 300 zł

Kontakt : pani Ela 693 241 539
Uwaga: Informacja dotycząca płatności nie dotyczy rodziców z którymi ustalenia są indywidualne.

Po rezerwacji miejsca, każdy rodzic / opiekun obowiązkowo wypełnia kartę kwalifikacją uczestnika i oświadczenie rodzica, a następnie odsłać 2 skany na adres biuro@wedrowniczek.pl. W karcie znajdą się informacje o dziecku, przebytych chorobach oraz inne ważne dane, które pomogą nam zapewnić mu bezpieczny pobyt na kolonii / obozie. Formularz i oświadczenie proszę pobrać klikając przycisk do pobrania w menu na górze strony.

Konto bankowe: Wędrowniczek Junior

PKO BP numer 98 1020 1026 0000 1202 0186 0402
w tytule - imię i nazwisko dziecka + termin turnusu + nazwa imprezy+ miejscowość


SPRAWY ORGANIZACYJNE

 • Organizujemy wyjazdy w grupach, do 50 uczestników w turnusie.
 • Codziennie publikujemy na wędrowniczkowym profilu na Facebook zdjęcia z zajęć (wymagana zgoda rodziców na publikację zdjęć dziecka - można ją wyrazić zakreślając odpowiednie pole na karcie uczestnika)
 • Zabieramy dzieci wymagające specjalnego żywienia - diety bezmleczna, bezglutenowa, inne zalecone przez lekarza. Posiłki przygotuje kucharz z wieloletnim stażem pracy w sanatoriach
 • Zabieramy dzieci wymagające regularnego podawania leków
 • Uczestnicy mają ciągły dostęp do wody pitnej i herbaty
 • Wiemy że zajęcia sportowe na świeżym powietrzu wzmagają apetyt i przyspieszają metabolizm, dlatego dokarmiamy głodomory, także w godzinach nietypowych, późno-wieczornych :)
 • Telefony komórkowe nie mają zasięgu w Kamiannej
 • W miejscu zakwaterowania obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wszelkie urządzenia są deponowane na noc. Ograniczony dostęp sprzyja lepszej integracji uczestników i gwarantuje niezakłócony nocny wypoczynek. Telefony są zwracane na czas zajęć popołudniowych, kiedy grupa przebywa w zasięgu stacji komórkowych

Dodatkowe informacje

WYCIECZKA W CENIE

Wędrowniczek Junior

W tym roku wszyscy uczestnicy drugiego turnusu pojadą na wycieczkę do Krynicy. Będziemy na Górze Parkowej na Rajskich Ślizgawkach, a na deptaku zwiedzimy Pijalnie Wód.

Rajskie Ślizgawki - więcej informacji o tej atrakcji