Akademia Kolorów12.07-25.07.2020

1950 pln

"Świat jest pełen kolorów, wystarczy to zauważyć" to słowa malarki, Pani Wiesławy, prowadzącej tegoroczne zajęcia. A co jej w duszy gra i jakimi kolorami? Przekonacie się wybierając Akademię Kolorów tworzoną różnymi technikami. Kto lubi szyć na maszynie, tkać, lepić z gliny, malować na płótnie i projektować, to ten wyjazd jest dla niego strzałem w dziesiątkę.

Oferta powstała z myślą o wszystkich dzieciach, które lubią obcować z naturą, dla których jest ona natchnieniem do działania, zródłem pomysłów do zrealizowania. Sam tytuł " Kolorowy Świat Kamianna 2020 " zdradża, że będziemy pracować z kolorem i z otaczającą nas przyrodą. Współpracę z Panią Wiesiławą z przyjemnością wznawiamy, wiemy że będzie to dla dzieci czas pełen wyzwań i aktywności.Przygotowany program to mix zręcznościowy, od prac typowo manulanych jak szycie, szydełkowanie, robienie na drutach, krojenie i farbowanie po malarstwo w najczystszej formie: płotno,farby akrylowe.
Każdy uczestnik ma zapewnioną fachową opiekę artystyczną, materiały plastyczne, indywidualne podejście, naukę nowych technik plastycznych. Zapewniamy również wszystkie materiały do zaplanowanych w programie prac.

Prowadząca zajęcia: Pani Wiesława jest magistrem sztuki, ukończyła Wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.Jest artystką malarką, instruktorką i nauczycielką. Świat kolorów jest dla niej wciaż pasjonujący i inspirujący. Prace malarskie pani Wiesi można oglądać na wielu wystawach zbiorowych i indywidulanych np: Kobiece Swiatoprzestrzenie, Materia i Znak, Razem czy Osobno, co mi w duszy gra. Obrazy zdobią międzynarodowe galerie sztuki Artmajeur i Touch of Art.
Pani Wiesława od lat pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w szkołach, fundacjach i ośrodkach rozwoju takich jak " Dziecko i Sztuka", fundacja " Sto pociech", czy Muzeum Sztuki Dziecka w Warszawie.

 • 10 zajęć z artystą malarką
 • realizacja programu artystycznego
 • praca zbiorowa jako uwieńczenie pleneru
 • materiały do zajęć
 • wędrówki po okolicy
wędrowniczek

Nasza baza wypadowa to Dom Wczasów Dziecięcych FILIP w Kamiannej. To mała, urokliwa wioska pięknie położona w dolinie, przez którą przepływa szemrzący górski potok. Nad potokiem, tuż obok pasieki, stoi mały, zabytkowy kościółek. Na jednym ze zboczy górskich znajduje się czynna zimą stacja narciarska. Kamianna leży 4km od trasy Nowy Sącz - Krynica-Zdrój.

Do dyspozycji kolonistów pozostają pokoje typu studio 3 i 4-osobowe z łazienką i garderobą. W pensjonacie działa kuchnia serwująca posiłki w stołówce. Poza tym świetlica, sala TV, stół do ping-ponga, boisko do siatkówki.

wędrowniczek

Wyżywienie uczestników zapewnie kuchnia działająca na mejscu w ośrodku. Posiłki przyrządzane są przez panie kucharki ze świerzych produktów dostarczanych przez wyselekcjonowanych lokalnych producentów żywności. Menu opiera się o przepisy z kuchni polskiej, ale nie tylko, często pojawia się uwielbiane przez dzieci spaghetti lub domowa pizza. Kuchnia ma także doświadczenie w przygotowywaniu dań dietetycznych. Posiłki serwowane są w stołówce na miejscu.

Zapewniamy całodzienne wyżywienie: śniadanie, obiad, kolacja.

Pierwszy serwowany posiłek to obiado-kolacja w dniu przyjazdu, ostatni - śniadanie w dniu wyjazdu. Uczestnicy otrzymają prowiant na drogę powrotną.

wędrowniczek
 • Przejazd autokarem Warszawa-Kamianna-Warszawa
 • Przejazd busem Polkowice-Kamianna-Polkowice
 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • prowiant na drogę powrotną do Warszawy/ do Polkowic
 • realizacja programu artystycznego
 • materiały do zajęć
 • wycieczka
 • opieka medyczna - pielęgniarka 24 h
 • ubezpieczenie NW
wędrowniczek

Ważne dla rodziców

REZERWACJA, PŁATNOŚĆ

Po dokonaniu rezerwacji / rezerwacji online, po 5 lipca nalezy uiścic opłate za kolonie nasze konto firmowe.

Po rezerwacji miejsca, każdy rodzic / opiekun obowiązkowo wypełnia kartę kwalifikacją uczestnika i oświadczenie rodzica, a następnie odsłać 2 skany na adres biuro@wedrowniczek.pl. W karcie znajdą się informacje o dziecku, przebytych chorobach oraz inne ważne dane, które pomogą nam zapewnić mu bezpieczny pobyt na kolonii / obozie. Formularz i oświadczenie proszę pobrać klikając przycisk do pobrania w menu na górze strony.

Konto bankowe: Wędrowniczek Junior

PKO BP numer 98 1020 1026 0000 1202 0186 0402
w tytule - imię i nazwisko dziecka + termin turnusu + nazwa imprezy


SPRAWY ORGANIZACYJNE

 • Organizujemy wyjazdy w grupach, do 50 uczestników w turnusie
 • Codziennie publikujemy na wędrowniczkowym profilu na Facebook zdjęcia z zajęć (wymagana zgoda rodziców na publikację zdjęć dziecka - można ją wyrazić zakreślając odpowiednie pole na karcie uczestnika)
 • Zabieramy dzieci wymagające specjalnego żywienia - diety bezmleczna, bezglutenowa, inne zalecone przez lekarza. Posiłki przygotuje kucharz z wieloletnim stażem pracy w sanatoriach
 • Zabieramy dzieci wymagające regularnego podawania leków
 • Uczestnicy mają ciągły dostęp do wody pitnej i herbaty
 • Wiemy że zajęcia sportowe na świeżym powietrzu wzmagają apetyt i przyspieszają metabolizm, dlatego dokarmiamy głodomory, także w godzinach nietypowych, późno-wieczornych :)
 • Telefony komórkowe nie mają zasięgu w Kamiannej
 • W miejscu zakwaterowania obowiązują ograniczenia w korzystaniu z telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wszelkie urządzenia są deponowane na noc. Ograniczony dostęp sprzyja lepszej integracji uczestników i gwarantuje niezakłócony nocny wypoczynek. Telefony są zwracane na czas zajęć popołudniowych, kiedy grupa przebywa w zasięgu stacji komórkowych

Dodatkowe informacje

WYCIECZKA W CENIE

Wędrowniczek Junior

W tym roku wszystkie turnusy odbywające się w Kamiannej będą miały w smoim programie tą samą wycieczkę wejście z przewodnikiem PTTK na szczyt Jaworzyny Krynickiej 1114 m.n.p.m.