Zapraszamy na górska wyprawę kolarską!

Obóz rowerowy MTB Camp

2800 ,-

lub telefonicznie – kom. 600 633 999

07.07 - 18.07

Kamianna k. Krynicy Zdroju

Aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu to świetny pomysł. Jeżeli do tego dorzucimy rower i na dodatek wybierzemy się w góry na sprawdzone szlaki, przepis na dobrą zabawę mamy gotowy!

Zapraszamy młodzież w wieku 11-14 lat na wspaniałą, letnią, sportową przygodę. Kamianna i jej okolice z pięknymi lasami i górskimi trasami to wspaniałe miejsce na obóz rowerowy MTB. Jednak uwaga, jazda w górach rowerem jest zajęciem wymagającym dobrej kondycji i silnych nóg. Trzeba sobie zdawać sprawę, że mało będzie jazdy po płaskim. Czekają na nas strome podjazdy i szybkie zjazdy, jazda po różnej nawierzchni, piachu, kamieniach, po wodzie, po błocie, czyli kwintesencja MTB!

Będziemy jeździli głównie w lasach, zaplanowanymi trasami. Trzeba się dobrze przygotować. Siebie i swój rower…

Zakwaterowanie

Naszą bazą noclegową będzie Dom Gościnny FILIP w Kamiannej. Pokoje typu studio, 3 i 4 osobowe z łazienką i garderobą, stołówka, świetlica, sala TV.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie, trzy posiłki dziennie, przygotowywane na miejscu. Kuchnia domowa (uwzględniamy diety). Prowiant na powrót.

Transport

Zapewniamy bezpieczny transport autokarami klasy turystycznej dzięki współpracy ze sprawdzonymi, doświadczonymi przewoźnikami.

Organizacja obozu rowerowego MTB Camp

Każdy uczestnik zabiera na obóz swój własny rower górski. Przyzwyczajenie do swojego sprzętu ustawionego do własnych preferencji, jego znajomość i wyczucie ma duże znaczenie i ogromny wpływ na bezpieczeństwo podczas uprawiania kolarstwa górskiego.

Zajęcia będą odbywały się codziennie, od śniadania do obiadu, oprócz weekendu, który przeznaczamy na regenerację po kilku kolejnych dniach jazdy. Wyjazd w góry uzależniony jest od pogody. Mokre kamienie, korzenie, błoto powodują że nawierzchnia jest bardzo śliska, co zwiększa ryzyko upadku.

Po południu zajęcia z pozostałymi uczestnikami turnusu, gra w piłkę, zbijaka, siatkówkę, badmingtona. Kilka spotkań/wykładów teoretycznych: budowa roweru, zajęcia warsztatowe, podstawy treningu, odżywiania w sporcie itp.

Jazda w górach to duży wysiłek dla organizmu. Warto zaopatrzyć się w batoniki bogate w węglowodany i witaminy zapewniające potrzebną energię. Sugerujemy batony zbożowe z suszonymi owocami lub bananowo-czekoladowe, sprawdzają się też wafelki Knoppers. Do nawadniania doskonale nadają się napoje izotoniczne i woda średnio mineralizowana (750-1200mg).

Czym będziemy zajmowali się na obozie – teoria i praktyka:

 • słowo o historii rowerów i sportów rowerowych
 • rodzaje i budowa rowerów, różnice
 • samodzielne serwisowanie i regulacje roweru, podstawy bike fitingu
 • zasady bezpieczeństwa na drodze i szlaku, przepisy ruchu drogowego
 • nauka i doskonalenie techniki jazdy: pozycja na rowerze, używanie biegów / przerzutek i amortyzacji, techniki jazdy w terenie, jazda pod górę, jazda w dół
 • jazda szlakami górskimiCena zawiera

 • przejazd autokarem
 • przewóz roweru 
 • zakwaterowanie i wyżywienie
 • prowiant na drogę powrotną
 • realizację programu obozu rowerowego pod opieką instruktora
 • wycieczka
 • wychowawca grupy
 • opieka medyczna 24h
 • ubezpieczenie NNW

Wycieczka

Dodatkową atrakcją tego turnusu wakacyjnego jest całodniowa wycieczka do parku linowego w Krynicy Zdroju

Ważne informacje dla rodziców

Grupy rowerowe w kameralnych grupach, do 12 uczestników w turnusie.

Zabieramy dzieci wymagające specjalnego żywienia – diety bezmleczna, bezglutenowa, inne zalecone przez lekarza. Posiłki przygotuje kucharz z wieloletnim stażem pracy w sanatoriach.

Zabieramy dzieci wymagające regularnego podawania leków.

Wiemy, że zajęcia sportowe na świeżym powietrzu wzmagają apetyt i przyspieszają metabolizm, dlatego dokarmiamy głodomory, także w godzinach nietypowych, późno-wieczornych. Woda i herbata są dostępne przez cały czas.

Telefony komórkowe nie mają zasięgu w Kamiannej. W pensjonacie obowiązują ograniczenia w korzystaniu ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wszelkie tego typu urządzenia są deponowane na noc. Ograniczony dostęp sprzyja lepszej integracji uczestników i gwarantuje niezakłócony nocny wypoczynek. Urządzenia są zwracane na czas zajęć popołudniowych, kiedy grupa przebywa w zasięgu stacji komórkowych.

Codziennie publikujemy na wędrowniczkowym profilu na Facebook, w grupie dla rodziców, zdjęcia z zajęć (wymagana zgoda rodziców na publikację zdjęć dziecka – można ją wyrazić zakreślając odpowiednie pole na karcie uczestnika).

Jaki rower?

Rower musi być bezwzględnie górski z przerzutkami. Inny sprzęt na gładkich oponach nie da sobie rady w trudnym terenie. Dobrze gdyby był wyposażony w przedni amortyzator (poprawia bezpieczeństwo i komfort jazdy, poprawia stabilność i kontrolę nad rowerem podczas zjazdów) oraz bardziej wydajne, hydrauliczne hamulce tarczowe.

Rower musi być wyposażony w przednie i tylne światełka odblaskowe, odblaski na kołach oraz tylną migającą lampkę.

Uchwyt na bidon to ważny element wyposażenia. Jeżdżąc po górach zawsze trzeba mieć pod ręką napój izotoniczny lub wodę.

Rower musi być w 100% sprawny! Zdecydowanie sugerujemy wizytę w profesjonalnym serwisie i zlecenie przeglądu sprzętu. Chodzi o bezpieczeństwo Państwa dzieci.

Jakie narzędzia będą potrzebne?

Ponieważ będziemy uczyli się dbać o rower, robić proste regulacje i naprawy, potrzebne będą narzędzia i materiały eksploatacyjne.

Zestaw obowiązkowy:

 • dwie zapasowe dętki odpowiednie do posiadanych w rowerze kół
 • pompka rowerowa do zaworów posiadanych w rowerze
 • oliwka / smar do łańcucha
 • rowerowy „scyzoryk” – klucze imbusowe, śrubokręt
 • plastikowe łyżki do opon 3 szt.

Co jeszcze ze sobą zabrać?

Kask. Bezwzględnie. Obowiązkowo. Wygodny, w odpowienim rozmiarze, z dużą ilością otworów wentylacyjnych.

Okulary. Ochronią oczy przed słońcem, ale też przed kurzem czy uderzeniem odpryskującymi kamieniami, nisko zwisającymi gałęziami, owadami itp.

Przewiewna koszulka kolarska lub bielizna termiczna (podkoszulka) wygodne spodenki kolarskie z wkładką, która zabezpiecza przed otarciami, odprowadza wilgoć i poprawia komfort jazdy. Kurtka przeciwdeszczowa, chroniąca przed wiatrem.

Buty z podeszwą, która przy silnym naciskaniu nie będzie ześlizgiwała się z pedałów. Najlepsze są buty typowo kolarskie lub trekkingowe, które nie boją się wody, błota i są przewiewne, najlepiej na rzepy (żeby sznurówki się nie wkręciły w tryby).

Nieduży plecak – można wrzucić do niego kurtkę od deszczu, mapę, dodatkową butelkę napoju, przekąskę czy narzędzia.

Płatności ratalne

Zaliczka 800 pln płatna do końca kwietnia
I rata – 1000 pln płatna do końca maja
II rata – 1000 pln płatna gotówką, w dniu wyjazdu, przy autokarze 

Kieszonkowe

Sugerowana kwota to 200 pln.

Gotówkę, w podpisanej imieniem i nazwiskiem uczestnika kopercie można zdeponować u wychowawcy na zbiórce.

Zbiórka

07.07, godz. 09.00 na parkingu przy Torwarze.

Prosimy o punktualne przybycie.