Zapraszamy na białe szaleństwo!

Szkółka narciarska i snowboardowa / grupa Lublin

2200 ,-

u siostry Moniki – kom. 728 891 116 lub bezpośrednio u nas – kom. 600 633 999

28.01 - 03.02

Kamianna k. Krynicy Zdroju

Zapraszamy na ferie zimowe, do naszego Domu Gościnnego Filip w Kamiannej, położonej w paśmie Beskidu Niskiego. Ruch na świeżym powietrzu to zdrowie, dlatego zorganizowaliśmy dla Was aktywny, zimowy wypoczynek na stoku.

Podczas pobytu w górach nauczymy Was jeździć na nartach! Nasi doświadczeni instruktorzy zadbają o to, żebyście wiedzieli jak aktywnie i bezpiecznie cieszyć się zimą na stoku.

Kurs obejmuje naukę jazdy na nartach od podstaw lub doskonalenie techniki pod okiem instruktora. Uczestnicy zostaną podzieleni na grupy adekwatnie do umiejętności i wieku. Omówimy także zasady bezpieczeństwa i savoir vivre na stoku.

Wyjazd przeznaczony dla dzieci i młodzieży do 17 lat.

Zakwaterowanie

Naszą bazą noclegową będzie Dom Gościnny FILIP w Kamiannej. Pokoje typu studio, 3 i 4 osobowe z łazienką i garderobą, stołówka, świetlica, sala TV.

Wyżywienie

Zapewniamy całodzienne wyżywienie, trzy posiłki dziennie, przygotowywane na miejscu. Kuchnia domowa (uwzględniamy diety). Prowiant na powrót.

Transport

Zapewniamy bezpieczny transport autokarami klasy turystycznej dzięki współpracy ze sprawdzonymi, doświadczonymi przewoźnikami.

Organizacja szkółki narciarskiej i snowboardowej

Sąsiedztwo naszej bazy noclegowej ze stacją narciarską w Kamiannej sprzyja organizacji szkółek narciarskich. Dobrze przygotowany, oświetlony stok pozwala dzieciom oswoić się z zimowymi sportami, przełamać lęk i połknąć bakcyla narciarstwa. Specjalna, treningowa trasa, o delikatnym spadku i krótkim wyciągu orczykowym, jest idealnym miejscem dla tych, którzy pierwszy raz przypinają buty do nart.

W czasie zajęć przedpołudniowych wykwalifikowani, doświadczeni instruktorzy pokażą jak bezpiecznie jeździć na nartach, jak czerpać przyjemność z rekreacyjnego uprawiania tego sportu. Nauczymy Was podstawowych technik jazdy na nartach. Zajęcia będą odbywały się codziennie – 2 godziny jazdy szkoleniowej z instruktorem narciarstwa + 1,5 godziny przeznaczone na ćwiczenia i praktykowanie poznanych technik pod okiem opiekuna grupy.

Dodatkowe, popołudniowe zajęcia z instruktorem dla chętnych*.

Wieczorami zajęcia integracyjne – dyskoteki, gry planszowe, seanse video, ping-pong.

Wychowawcy z ramienia szkoły: s. Monika, p. Mateusz Dąbrowski

* dotyczy dzieci już jeżdżących, dla których nie jest to pierwszy sezon narciarski

Cena zawiera

  • przejazd autokarem
  • zakwaterowanie i wyżywienie
  • prowiant na drogę powrotną
  • realizację programu szkółki – 5 x 2 godziny zegarowe dziennie zajęć z wykwalifikowanym instruktorem narciarstwa
  • wypożyczenie sprzętu sportowego – narty, buty, kask
  • karnety na wyciągi
  • wychowawca grupy
  • opieka medyczna – pielęgniarka 24h
  • ubezpieczenie NNW

Ważne informacje dla rodziców

Organizujemy wyjazdy w kameralnych grupach, do 60 uczestników w turnusie.

Stok, na którym odbywają się zajęcia, jest położony blisko miejsca zakwaterowania, 5 minut piechotą. Nie tracimy czasu na dojazdy. Nie musimy też codziennie dźwigać sprzętu, zostawiamy go na noc w przechowalni w stacji narciarskiej.

Zabieramy dzieci wymagające specjalnego żywienia – diety bezmleczna, bezglutenowa, inne zalecone przez lekarza. Posiłki przygotuje kucharz z wieloletnim stażem pracy w sanatoriach.

Zabieramy dzieci wymagające regularnego podawania leków.

Wiemy, że zajęcia sportowe na świeżym powietrzu wzmagają apetyt i przyspieszają metabolizm, dlatego dokarmiamy głodomory, także w godzinach nietypowych, późno-wieczornych. Woda i herbata są dostępne przez cały czas.

Telefony komórkowe nie mają zasięgu w Kamiannej. W pensjonacie obowiązują ograniczenia w korzystaniu ze smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych. Wszelkie tego typu urządzenia są deponowane na noc. Ograniczony dostęp sprzyja lepszej integracji uczestników i gwarantuje niezakłócony nocny wypoczynek. Urządzenia są zwracane na czas zajęć popołudniowych, kiedy grupa przebywa w zasięgu stacji komórkowych.

Codziennie publikujemy na wędrowniczkowym profilu na Facebook, w grupie dla rodziców, zdjęcia z zajęć (wymagana zgoda rodziców na publikację zdjęć dziecka – można ją wyrazić zakreślając odpowiednie pole na karcie uczestnika).

Płatności

Zaliczka 1000 pln oraz I rata – 800 pln
płatna na listopadowym zebraniu w szkole 

II rata – 400 pln
płatna w dniu wyjazdu przy autokarze 

Kieszonkowe

Sugerowana kwota to 150 pln.

Gotówkę, w podpisanej imieniem i nazwiskiem uczestnika kopercie można zdeponować u wychowawcy na zbiórce.

Zbiórka

Zbiórka na wyjazd 28.01.2024 godz. 10.00. na parkingu sklepu Aldi, ul. Zelwerowicza róg Poligonowej.

Prosimy o punktualne przybycie.