Skąd się wziął Wędrowniczek Junior?

Misją Wędrowniczka Juniora jest dawanie dzieciom inspiracji do działania. Pokazywanie, że aktywnie fizycznie i intelektualnie znaczy zdrowo i fajnie. Staramy się przekonać, że takie wartości jak zaufanie i przyjaźń są ponadczasowe.

Początki Wędrowniczka

Wszystko zaczęło się w 1993 roku na warszawskim Żoliborzu. Pani Stasia Kornalewska, założycielka i pomysłodawczyni biura Wędrowniczek chciała zaszczepić w młodych ludziach chęć poznawania piękna naszego kraju. Pierwsza kolonia miała miejsce latem 1993 roku. Od tego czasu rozwijamy się i zmieniamy dla naszych podopiecznych.

Zdobyte przez ponad 30 lat doświadczenie pozwoliło na dobre zadomowić się nam na rynku turystyki dziecięcej i młodzieżowej.

Idąc z duchem czasu i oczekiwaniami klientów od kilku lat rozpoczęliśmy organizowanie imprez w formie aktywnego wypoczynku. Oferta nasza wzbogaciła się o takie dyscypliny, które do niedawna uważane były za niebezpieczne np. jazda konna, wspinaczka, kolarstwo MTB, żeglarstwo. Aktualnie w naszej ofercie na lato możecie znaleźć Państwo 10 różnych imprez tematycznych, których jesteśmy pomysłodawcami i organizatorami.

Od kilku lat rekordy popularności biją takie oferty jak: obóz wspinaczkowo-pływacki, obóz jeździecki, żeglarski, plener malarski, a zimą szkółka narciarsko-snowboardowa. Zeszłoroczną nowością i strzałem w dziesiątkę okazała się być „Akademia Kulinarna”. Staramy się, aby nasze propozycje były zróżnicowane nie tylko programowo, ale umiejętnościowo i wiekowo. Mamy nadzieję, że każdy rodzic znajdzie u nas coś dla swojej pociechy. Ponieważ zawsze dbamy o bezpieczeństwo, wszyscy uczestnicy wszystkich wyjazdów objęci są grupowym ubezpieczeniem NNW.

Nie korzystamy z usług agentów turystyki, ponieważ rodzice przekazują sobie informacje o nas i poziomie świadczonych przez nas usług „pocztą pantoflową”. To najlepsza rekomendacja.

Wędrowniczek Junior i Pani Marta

Od 2004 roku biuro prowadzone jest przeze mnie, córkę założycielki – Martę Kondracką, pod nową nazwą Wędrowniczek Junior. Wpis do ewidencji działalności gospodarczej pod numerem 14855, wpis do Rejestru organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych woj. Mazowieckiego nr 703.

Marta, prywatnie żona Łukasza, mama dorosłej Marii i 13-letniej Basi. Jest osobą „od wszystkiego”. Zajmuje się zarządzaniem i organizacją biura. Zawsze jest obecna na wyjazdach doglądając czujnym okiem swoich podopiecznych. Posiada uprawnienia do pilotowania wycieczek oraz ma ukończone kursy na kierownika placówek wypoczynku i opiekuna grup. Od sezonu zimowego 2012 jest także zawodowym instruktorem narciarstwa zjazdowego. Ukończyła kurs pierwszej pomocy medycznej.

Odpowiedzialna kadra

Organizując każdą imprezę zatrudniamy instruktorów i osoby posiadające kwalifikacje potwierdzone egzaminami państwowymi. Zatrudniamy odpowiedzialnych, młodych, a przede wszystkim lubiących dzieci ludzi. Imprezy nasze odbywają się w obiektach spełniających wszystkie wymogi pod względem bezpieczeństwa. Kadra nasza to często czynni zawodowo nauczyciele, psychologowie, osoby kompetentne i z dużym doświadczeniem. W ostatnim czasie wyspecjalizowaliśmy się w ofertach programowych dla szkół.

Oferta szyta na miarę

Współpracując z wieloma szkołami i nauczycielami opracowujemy ofertę w oparciu o program edukacyjny. Nauka w plenerze, nic nie daje lepszych efektów, wiemy już coś o tym.